Szczecin ortopeda jest specjalistą w diagnostyce, leczeniu, profilaktyce i rehabilitacji urazów i schorzeń układu mięśniowo-szkieletowego. Układ ten obejmuje: kości, nerwy, stawy, więzadła i ścięgna. Innymi słowy, kiedy odczuwasz ból ręki i nadgarstka, stopy i kostki, kolana, barku i łokcia, szyi, pleców i bioder, a mieszkasz w województwie zachodniopomorskim powinieneś udać się do ortopedy w Szczecinie. Lekarze ortopedzi stosują zarówno zabiegi chirurgiczne, jak i niechirurgiczne w leczeniu układu mięśniowo-szkieletowego organizmu. Leczenie niechirurgiczne obejmuje stosowanie leków, ćwiczenia i inne formy rehabilitacji lub terapii alternatywnych.
Czym zajmuje się ortopeda w Szczecinie?
Ból mięśniowo-szkieletowy jest głównym powodem, dla którego ludzie co roku odwiedzają ortopedę w Szczecinie. Istnieje wiele schorzeń i urazów układu mięśniowo-szkieletowego, które mogą powodować ból, a często lekarz mogą pomóc złagodzić lub wyeliminować ból.
Ortopeda leczy złamane kości i bolesne stawy, ale również leczy pacjentów z:
- Urazy sportowe.
- Ból pleców, pęknięte dyski i zwężenie kręgosłupa.
- Guzy kości.
- Zespół cieśni nadgarstka, zapalenie stawów i urazy dłoni.
- Dysplazja stopy końsko-szpotawej i stawów biodrowych.
- Urazy ścięgna Achillesa, urazy stawów, stopy i kostki.
- Osteoporoza.
- Artretyzm.
Jak widać, ortopeda z Ortho Expert https://ortho-expert.pl/lekarze/ naprawia naderwane ścięgna i więzadła, a także leczy zwichnięcia. Często doradza pacjentom, jak wzmocnić słabnące mięśnie i jakie wykonywać zabiegi rehabilitacyjne. Niektóre z operacji naprawiają złamane kości i tkanki miękkie, inne korygują wady wrodzone i urazy powstałe w wyniku choroby. Ale to, co robi ortopeda, nie ogranicza się do tych przedmiotów.
Dziś szanse na wyeliminowanie dolegliwości bólowych kręgosłupa, stawów biodrowych, kolanowych i innych części układu mięśniowo-szkieletowego są większe niż kiedykolwiek. Dzięki nowoczesnym metodom diagnostycznym można łatwo zidentyfikować przyczyny – odkształcenia, wypadki czy zjawiska zużycia. Zindywidualizowane leczenie kontrolne znacznie zwiększa skuteczność terapii. Potwierdza to również wieloletnie doświadczenie ortopedy w Szczecinie, leczenie dolegliwości bólowych narządu ruchu przeprowadzane jest skutecznie i bezpiecznie. W większości przypadków po krótkiej przerwie pacjenci mogą ponownie aktywnie uczestniczyć w codziennych czynnościach.
Szczecin ortopeda – leczenie przewlekłego bólu stawów
Leczenie przewlekłego bólu w okolicy stawu kolanowego lub biodrowego spowodowanego zużyciem odbywa się w gabinecie ortopedy w Szczecinie. Badanie struktury stawu przeprowadzane jest poprzez artroskopię, jednocześnie można wyeliminować drobne urazy. W przypadku nadmiernego zużycia chrząstki stawowej specjalista zleca wykonanie implantacji odpornych na zużycie sztucznych stawów kolanowych i biodrowych, które są dobrze tolerowane przez organizm.
Brak dolegliwości i jakość życia są również przedmiotem zainteresowania ortopedy z Ortho Expert, który leczy nadmierne obciążenia stawów. Leczenie obejmuje diagnozę, zastosowanie zaawansowanych metod leczenia zachowawczego lub operacyjnego, a także późniejsze leczenie, które powinno zapobiec występowaniu dolegliwości w przyszłości.
Odczuwasz dokuczliwy ból stawów lub mięśni – ortopeda w Szczecinie może zlecić zastrzyki
Zastrzyki ortopedyczne dostarczają leki do określonego obszaru ciała, aby pomóc zmniejszyć lub wyeliminować ból. Zastrzyki mogą nie wyeliminować całkowicie wszystkich objawów silnego bólu ortopedycznego, zarówno natychmiastowego, jak i stałego, ale mogą znacznie pomóc zmniejszyć ból i zwiększyć komfort i funkcjonowanie w codziennym życiu.
Istnieją cztery główne rodzaje zastrzyków ortopedycznych stosowanych przez lekarzy ortopedów:
- Zastrzyki przeciwzapalne: ten rodzaj zastrzyku szybko łagodzi stany zapalne i jest najczęściej stosowany w nadgarstku, kręgosłupie, ramieniu, kolanie, biodrze, łokciu lub kostce.
- Zastrzyki z suplementami: zastrzyk trafia bezpośrednio do stawu, zmniejszając tarcie podczas ruchu i zmniejszając ból związany z chorobą zwyrodnieniową stawów poprzez poprawę zakresu ruchu stawu.
- Zastrzyki z osocza bogatopłytkowego (PRP). Terapia wykorzystuje preparat z płytek krwi pacjenta, aby przyspieszyć gojenie uszkodzonych stawów, ścięgien i tkanek miękkich. Konkretne stany, które można leczyć za pomocą PRP obejmują: zapalenie kości i stawów, zapalenie ścięgien/przewlekłe urazy ścięgien, stany kręgosłupa i kręgosłupa, uszkodzenia i urazy nerwów, urazy więzadeł i mięśni oraz niegojące się rany.
- Zastrzyki z komórek macierzystych: do stworzenia zastrzyków z komórek macierzystych wykorzystywane są własne komórki macierzyste pacjenta. Stosowane do leczenia choroby zwyrodnieniowej stawów i urazów tkanek miękkich. Ten rodzaj leczenia znajduje się w czołówce nieoperacyjnego leczenia ortopedycznego. Komórki macierzyste regeneracyjne są pobierane ze szpiku kostnego danej osoby w miednicy lub udzie. Komórki te mogą pomóc w naprawie tkanek miękkich, chrząstek i kości, dzięki czemu są doskonałym źródłem przyspieszenia procesu gojenia i poprawy ogólnej funkcji.