OCP przewoźnika kalkulator – jeśli zechcemy założyć firmę, która zajmować się będzie drogowym przewozem towarów, celem zdobycia klientów, z pewnością będziemy musieli wykupić ubezpieczenie OCP przewoźnika. Warto dowiedzieć się zatem, czym jest ten rodzaj polisy, co obejmuje, ile kosztuje i dlaczego dobrze jest przed jego wyborem skorzystać z odpowiedniego kalkulatora.
Ubezpieczenie OCP – czym jest i kto może z niego skorzystać?
OCP przewoźnika, jest zupełnie odrębnym produktem od obowiązkowej polisy od odpowiedzialności cywilnej. Ubezpieczenie OCP przewoźnika, czyli polisa odpowiedzialności cywilnej przewoźnika, to dedykowane firmom przewozowym ubezpieczenie. Pomimo faktu, iż jest ono zupełnie dobrowolne, to spora liczba transportowych przedsiębiorstw uważa je za konieczne. Z jakich względów?
Każde przedsiębiorstwo transportowe, odpowiedzialne jest za przewożony ładunek od chwili jego przyjęcia aż do momentu wydania odbiorcy. Dzięki polisie OCP, właściciel firmy nie musi się bać, iż w przypadku uszkodzeń, zniszczeń albo kradzieży transportowanego towaru będzie zmuszony do wypłacenia klientowi odszkodowania – taki obowiązek przejmie przedsiębiorstwo ubezpieczeniowe.
Wykupienie przez firmę polisy OCP, jest bardzo korzystne dla jej klientów. Każdy hurtownik czy producent zlecający przewożenie własnego towaru innemu przedsiębiorstwu chce zyskać pewność, iż w przypadku szkód dostanie rekompensatę.
Polisa OCP przewoźnika – co obejmuje?
Zakres ochrony polisy OCP przewoźnika obejmuje w standardzie uszkodzenie albo zniszczenie przewożonych towarów, jak i konsekwencje finansowe opóźnień w ich dostawie. Równocześnie zaoferowana przez OCP ochrona, może być znacznie lepiej rozbudowana. Towarzystwa ubezpieczeniowe dopuszczają opcję zwarcia w umowie klauzul dodatkowych. W efekcie właściciel przedsiębiorstwa, może uzyskać ochronę na wypadek:
- szkód powiązanych z awarią agregatów chłodniczych znajdujących się w samochodach,
- szkód będących wynikiem złego działania podwykonawców,
- uszkodzeń towarów, do których doszło w czasie załadunku albo rozładunku,
- szkód powstałych podczas postojów na parkingach niestrzeżonych,
- kradzieży przewożonych ładunków.
Przedsiębiorstwo przewozowe powinno dokonać wyboru dodatkowych klauzul, kierując się przy tym własnymi potrzebami, jak i charakterem przewożonych towarów. Przykładowo firmy wyspecjalizowane w przewożeniu niebezpiecznych towarów, mogą zainteresowane być klauzulą zapewniającą, iż firma ubezpieczeniowa pokryje koszty związane z usunięciem resztek po szkodach.
Ile będzie nas kosztowało OCP przewoźnika i od czego zależy w ogóle cennik polisy?
W wypadku OCP drogowego przewoźnika, towarzystwa ubezpieczeniowe nie posiadają stałego zakresu cen – składkę wylicza się zawsze indywidualnie. Powiązane jest to z tym, iż firmy transportowe prowadzą działalność na różnorodną skalę. Wybrane podmioty pracują tylko dla stałych klientów, inne poszukują zleceń, korzystając przy tym z transportowych giełd.
Jakie kwestie będą uwzględnione w czasie wyliczenia składek? Zgodnie z informacjami, jakie znajdziemy w kalkulatorach OCP przewoźnika https://www.fullpolisa.pl/wylicz-skladke/ubezpieczenie-ocp-przewoznika/, wśród tychże parametrów należy wymienić:
-
-
- typ towarów oraz wybrane dodatkowe klauzule,
- wysokość wybranej gwarancyjnej sumy,
- przebieg historii polisy (szkodowy, bezszkodowy),
- ładowność oraz ilość pojazdów,
- wysokość przychodów osiąganych z tytułu zrealizowanych transportów (międzynarodowych, krajowych).
-
Przedsiębiorstwa transportowe wykupujące OCP w międzynarodowym ruchu muszą także wskazywać, czy prowadzą przewozy do krajów o zwiększonym ryzyku. Zaliczają się do nich między innymi: Rosja, Rumunia, Wielka Brytania czy też Białoruś.
OCP przewoźnika kalkulator – dlaczego warto skorzystać?
Tego typu kalkulatory OCP przewoźnika skierowane są w sposób bezpośredni do właścicieli firm zajmujących się przewożeniem towarów. Dzięki takiemu narzędziu w szybki i bardzo prosty sposób uda się nam obliczyć i porównać składki za polisę OCP przewoźnika, OCP spedytora, AC/OC pojazdów wykorzystywanych w przewozowej działalności, tak zwane ubezpieczenie floty, jak również będziemy mieć możliwość uzyskania transportowej licencji.
Wygoda
Dzięki skorzystaniu z takiego kalkulatora, będziemy mieli możliwość prostego oraz szybkiego obliczenia, porównania i opłacenia OCP przewoźnika, OC spedytora albo zakupu ubezpieczenia koniecznego do licencji przewoźnika w sposób bezpośredni z komputera, bez czekania w kolejkach i marnowania swojego cennego czasu.
Bezpieczeństwo
Portale, gdzie dostępne są kalkulatory OCP przewoźnika przywiązują dużą uwagę do kwestii bezpieczeństwa, dlatego też wszelkie nasze dane wprowadzone do nich są zaszyfrowane za pomocą specjalnego protokołu SSL, który zapewnia najwyższy możliwy poziom bezpieczeństwa w sieci.
Możliwość odpowiedniego dopasowania
Cenny za ubezpieczenie OCP przewoźnika, jak i ubezpieczenia komunikacyjne przeznaczone dla przewoźników mających w posiadaniu floty aut składające się z co najmniej kilkunastu pojazdów, są ustalane w sposób indywidualny, dzięki czemu będziemy w stanie otrzymać niezwykle atrakcyjne warunki.