Krem na noc – jak wybrać? Dziś bardzo zależy nam na wyglądzie i kondycji naszej skóry. Dla poprawy kondycji skóry polecany jest krem na noc, który naprawia wszelkie uszkodzenia powstałe w wyniku działania wolnych rodników. Ich wybór nie był łatwy, bo rynek kosmetyczny oferuje wiele różnych produktów – na pierwszy rzut oka nie da się ich odróżnić.
Jak działa krem na noc? Co powinno znaleźć się w kremie na noc? Jaka jest różnica między kremem na noc a kremem na dzień? Jak skutecznie aplikować krem na noc? Jeśli szukasz odpowiedzi na te pytania, zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości naszych czytelników.
Jak działa krem na noc?
Główną cechą kremu na noc jest to, że ma nieco bogatszą konsystencję niż krem na dzień. Jest bogatsza, grubsza i zawiera wiele cennych substancji, które skutecznie wygładzają skórę. Wbrew pozorom jego stosowanie może mieć bardzo duże znaczenie w poprawie kondycji skóry. Warto wspomnieć, że nasza skóra w szczególny sposób regeneruje się podczas snu. Zachodzą różne procesy naprawcze, takie jak rozluźnienie wiązań komórek skóry. Efektem tego jest możliwość dotarcia większej ilości składników do głębszych warstw skóry. Dlatego warto wybrać wysoko odżywczy krem na noc. Wiąże się to bezpośrednio z wchłanianiem przez skórę dobroczynnych substancji, dzięki czemu możemy cieszyć się blaskiem i pięknym wyglądem naszej skóry. Rano proces naprawy dobiegł końca. Zmniejszona przepuszczalność wiązań komórek skóry sprawia, że skóra jest mniej podatna na te czynniki zewnętrzne, które mogą być szkodliwe. Na tej podstawie możemy stwierdzić, że nocna regeneracja ma kluczowe znaczenie dla prawidłowego stanu skóry.
Jakie substancje powinny znajdować się w składnikach kremu na noc?
Wiele osób zastanawia się, co powinien zawierać dobry krem na noc. Cóż, musi zawierać różne składniki odżywcze, a także przeciwutleniacze, zwane przeciwutleniaczami. Ich głównym zadaniem jest przede wszystkim regeneracja skóry, a także odbudowa uszkodzeń wyrządzonych przez wolne rodniki w ciągu dnia. Kremy zawierające przeciwutleniacze charakteryzują się zdolnością do ograniczania procesu wiotczenia skóry, jednocześnie zapobiegając przedwczesnemu starzeniu. Skład kremu na noc powinien zawierać również inne składniki. Spośród nich najczęstsze są witaminy, minerały, oleje i ekstrakty roślinne, które odpowiadają na potrzeby skóry, jednocześnie pomagając wyeliminować podrażnienia, stany zapalne lub inne potencjalnie niepokojące problemy.
Jaka jest różnica między kremem na noc a kremem na dzień?
Kremy na noc i na dzień różnią się zawartością składników odżywczych i konsystencją. Ten ostatni charakteryzuje się lżejszą konsystencją, która nadaje się do stosowania pod makijaż. Zawierają również filtry przeciwsłoneczne. Kremy na noc mogą zawierać składniki fotouczulające — jednym z przykładów są kwasy AHA, które nie nadają się do stosowania w ciągu dnia. Jak wspomniano w poprzednim akapicie, w nocy skóra rozluźnia wiązania komórkowe, zwiększając jej przepuszczalność. W praktyce oznacza to, że krem może wnikać głęboko w skórę. W nocy podczas snu uwalniane są hormony, dzięki czemu komórki dzielą się i szybko regenerują, co jest zjawiskiem pozytywnym. Substancje odżywcze mogą być wchłaniane zarówno w głąb naskórka, jak i w głąb skóry.
Jak skutecznie aplikować krem na noc?
Jeszcze jedna rzecz warta odnotowania. Niektórzy zastanawiają się, jak skutecznie nałożyć krem na noc. Po dniu w naszych ciałach gromadzi się płyn limfatyczny, który powoduje stagnację węzłów chłonnych. Zadbajmy o drenaż limfatyczny wokół twarzy. Dlatego warto zastosować specjalny, krótki, prosty masaż, który z powodzeniem można wykonać jednocześnie z kremem, aby zmaksymalizować jego działanie. Podczas nakładania makijażu delikatnie masuj okrężnymi ruchami opuszkami palców. W ten sposób pobudzimy mikrokrążenie dla lepszego wchłaniania makijażu. Zacznijmy od środkowej części twarzy i pracujmy na zewnątrz. Pamiętajmy, jak pozbyć się zmarszczek mimicznych. Należy delikatnie uciskać punkt na zewnątrz oka – to tam gromadzi się płyn limfatyczny, który rano powoduje obrzęk oczu, co nie jest estetyczne. Wałek jadeitowy porusza się w górę i może być używany do masażu. To świetna alternatywa dla walki ze skutkami grawitacji. Dlatego stosowanie kremu na noc nie jest czynnością problematyczną.